لطفا منتظر بمانید....

ورود با حساب کاربری

عضویت در مرکز آموزش علمی کاربردی عتیق

نیازبه حسابداری برای هرفرد

نیازبه حسابداری برای هرفرد

نیازبه حسابداری برای هرفرد

آیا فقط موسسات باید از سیستم حسابداری استفاده کنند؟ آیا اشخاص نیز باید در زندگی روزمره خود حسابدارباشند؟ حتی اگر تخصصی در زمینه حسابدرای نداشته باشند!!

همه ما روزانه از صبح تا شب به نوعی درگیر مسائل مالی هستیم از صبح که از خانه بیرون می رویم و باک اتومبیل خود را پر از بنزین می کنیم و وجه آن را پرداخت می کنیم و یا کرایه تاکسی که پرداخت می کنیم و حقوقی که در پایان ماه دریافت می کنیم و از محل آن نیازهای روزمره خود را تامین و در مواقعی هم برای آینده پس انداز می کنیم. حال اشخاص مختلف در مسائل مالی خود به دو گونه اند اول آنهایی هستند که در انتظار دریافت حقوق پایان ماه خود هستند و پس از دریافت حقوق بدون هیچ برنامه و منترلی بر روی وجوه دریافتی از بابت خقوق خود آن را خرج روزانه کرده و چه بسا که در نیمه ماه پول آنها تمام شده و یا باید به دریافت مساعده اقدام کنند و یا تا آخر ماه به هر طریق ممکن به سر کنند. اما گروه دوم افرادی هستند که پس از دریافت حقوق کلیه امور خرجکرد خود را برنامه ریزی می کنند این دسته حتی اگر حقوق ناچیزی هم دریافت کنند ولی با برنامه ریزی که بر روی وجوه دریافتی خود انجام می دهندبه راحتی تا پایان ماه بدون مشکل عدم نقدینگی به سر کرده و چه بسا برای آینده خود پس انداز هم می کنند.

در مورد فوق نوع دوم اشخاص نیز به نوعی از حسابدرای و سیستم حسابدرای برای دخل و خرج روزانه خود استفاده می کنند هر چند که ممکن است اصلا در رشته حسابداری تحصیل نکرده باشند و با مطالب تخصصی حسابداری آشنا نباشند. در اینجا مشخص می گردد که چه اشخاصی به حسابدری نیاز دارند؟

همه اشخاص حقیقی و حقوقی برای ادامه حسات اقتصادی خود باید به نوعی با حسابدری آشنا باشند و آن را در موسسات و زندگی شخصی خود بکار گیرند و مطمئنا اگر موسسه از سیستم حسابداری استفاده نکند مسلما در آینده ای نزدیک محکوم به شکست و همچنین اگر افراد در دخل و خرج روزمره زندگی خود از حسابداری استفاده نکنند همیشه درگیر مشکلات اقتصادی خواهند بود.

از فواید حسابداری در زندگی روزمره میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- مدیریت هزینه ها و مخارج و تفکیک کردن هزینه های اضافی از ضروری

- مدیریت درآمد ها و پس انداز کردن بخشی از درآمد ها

- مدیریت بدهکاری و بستانکاری به اشخاص حقیقی و حقوقی

- مدیریت حسابهای بانکی، سود ها و اقساط ماهیانه دریافتی و پرداختی

- نظم دادن و سازماندهی کردن هزینه های زندگی

- آسودگی خیال برای به خاطر سپردن تمام جزییات

- آینده نگری بهتر و توانایی مدیریت بر روی سرمایه گذاری های بلند مدت

- توانایی مرور درآمد های چند وقت اخیر در صورت نیاز

- امکان بررسی ضرر و زیان و سود و منافع به وجود آمده در بازه های زمانی مختلف

مهارت

مدرک یا مهارت؟! کدام مهم‌تر است؟ بازار کار امروزی کدام یک را می‌طلبد. گرفتن مدرک امروزه تبدیل به عادت شده و هر فردی حداقل مدرکی که برای خود در نظر گرفته مدرک لیسانس می‌باشد. چرا؟ چرا همه افراد، گرفتنِ مدرک را تا این حد مهم می‌دانند؟ آیا گرفتن مدرک جزو مهم‌ترین معیارهای موفقیت است؟

به نظر شما گرفتن مدرک مهم است یا آموختن یک مهارت؟ آیا با داشتن مدرک تحصیلی حتما صاحب شغل خواهیم شد؟ این سوالات را صادقانه پاسخ دهید. حال می‌خواهیم رابطه و تفاوت بین مدرک تحصیلی و مهارت را بررسی کنیم.

داشتن مدرک تحصیلی به همراه تخصص و مهارت بهترین وضعیت ممکن است و اغلب همه افرادی که دارای مدرک و مهارت در یک زمینه هستند صاحب شغل می‌شوند.

فقط با داشتن مدرک تحصیلی، صاحب شغل نمی‌شویم، بسیاری از کارفرماها و ادارات دولتی مدرک را ضروری می‌دانند ولی بدون مهارت هم فردی را استخدام نمی‌کنند. کسی که مدرک هم ندارد، ممکن است صاحب شغلی موفق شود، ولی به دور از استثناها، اغلب کسانی که فقط مدرک دارند و صاحب مهارت خاصی نیستند، بیکاران جامعه را تشکیل می‌دهند.

پس برای موفقیت و داشتن شغل خوب اولویت با مدرک دانشگاهی نیست، خیلی از افراد بدون مدرک دانشگاهی هم به موفقیت مورد نظرشان رسیده‌اند. چگونه؟ جواب واضح است با کمک داشتن تخصص و مهارت!

نمی‌گوییم مدرک تحصیلی خوب نیست، بلکه برعکس، داشتن مدرک تحصیلی عالی است، ولی می‌گوییم حداقل بعد از گرفتن لیسانس و یا در دوران دانشجویی با به دست آوردن مهارت و تخصص، ابتدا شغل خود را تثبیت کرده و سپس به فکر ادامه تحصیل باشیم و حتما پاسخی برای ادامه تحصیل خود داشته باشیم و از خود بپرسیم که چرا می‌خواهم مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس بگیرم؟!

لزوم یادگیری علم جدید

اهمیت یادگیری، در ارتقای عملکرد انسان نهفته است. یادگیری، آموزشی است که منجر به تغییر رفتار می شود. بنابراین آموزش، ابزاری برای رسیدن به هدف یادگیری است. انسانهای یادگیرنده افزون بر این، سرآغاز سازمانهای یادگیرنده هستند؛ سازمانهایی که یکایک پرسنل آن از قابلیت هایی منحصربه فرد برخوردار بوده و هر یک از ایشان از مدیرعامل گرفته تا نیروهای میزپذیرش، به شکل مداوم در حال یادگیری و مهارت افزایی هستند.


اشتراک گذاری